دوشنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٠
 
    چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری خبرگزاری باریش نیوز با دکتر پیرمحمدی در خصوص اهمیت کارکرد دانشگاههای غیرانتفاعی در فرآیند توسعه کارآفرینی

گزارش خبری خبرگزاری باریش نیوز با دکتر پیرمحمدی در خصوص اهمیت کارکرد دانشگاههای غیرانتفاعی در فرآیند توسعه کارآفرینی

نماینده دانشگاه‌های غیرانتفاعی-غیردولتی در شورای مدیریت آموزش عالی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با باریش:

🔹کار آفرینی و انجام کارهای عملی در دانشگاه‌ها امر بسیار مهمی بوده  و نیاز است تا مسئولین نیز توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که در کل دنیا چنین است و باید در دانشگاه‌ها در کنار امر دانش و پژوهش فعالیت های مهارتی و کارآفرینی نیز صورت بگیرد.

🔹دکتر رسول پیرمحمدی، نماینده دانشگاه‌های غیرانتفاعی-غیردولتی در شورای مدیریت آموزش عالی استان آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش نیوز اظهار کرد: دانشگاه‌های غیرانتفاعی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1364 تاسیس شدند و می‌توان گفت از اوایل دهه 80 رشد چشمگیری پیدا کردند.

🔹وی گفت:‌ در حال حاضر در سطح استان آذربایجان‌غربی 12 دانشگاه غیرانتفاعی موجود و مشغول به فعالیت هستند.

🔹دکتر پیرمحمدی افزود: دانشگاه‌های غیرانتفاعی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کنند که این مجموعه مستقیم بر دانشگاه‌های غیرانتفاعی نظارت می‌کند.

🔹وی با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه‌های غیردولتی عنوان کرد: عمده دانشگاه‌های مطرح جهان غیر دولتی هستند و این نشان دهنده ظرفیت بالای دانشگاه‌های غیر دولتی است که نیازمند توجه بیش از پیش را می‌طلبد.

🔹دکتر پیرمحمدی ایجاد کارآفرینی در دانشگاه‌ها را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: کار آفرینی و انجام کارهای عملی در دانشگاه‌ها امر بسیار مهمی بوده  و نیاز است تا مسئولین نیز توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که در کل دنیا چنین است و باید در دانشگاه‌ها در کنار امر دانش و پژوهش فعالیت های مهارتی و کارآفرینی نیز صورت بگیرد

📍مشروح این خبر در سایت باریش نیوز:

http://barishnews.ir/fa/post/16401


١١:٠٩ - سه شنبه ٢٥ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١١٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج