سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٩
 
    چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری اولین همایش ملی چالش های فراوری زنجیره ی ارزش گیاهان دارویی و معطر

گزارش برگزاری اولین همایش ملی چالش های فراوری زنجیره ی ارزش گیاهان دارویی و معطر

اولین همایش ملی چالش های فراوری زنجیره ی ارزش گیاهان دارویی و معطر با حضور مشترک انجمن گیاهان دارویی ایران و جمعی از دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور برگزار شد.

پروفسور رسول پیرمحمدی دبیر کمیته علمی این همایش گفت: این همایش در سالجاری به علت رعایت پروتکلهای بهداشتی با رویکرد مجازی برگزار شد و در دو پنل تخصصی فراوری و بازاریابی گیاهان دارویی و پنل تخصصی تامین نهاده و تولید گیاهان دارویی برگزار شد. تعداد کل مقالات فرستاده شده از سراسر کشور ۱۴۵ مورد بوده که تعداد۱۳۱  مقاله پذیرفته شد که امروز ۱۹ مورد سخنرانی و۱۱۵ مقاله بصورت پوستر ارئه شده است.

رحیمی دبیر اجرایی این همایش با اشاره به اینکه: تامین نهاده های تولید گیاهان دارویی و معطر، تولید گیاهان دارویی و معطر، فرآوری گیاهان دارویی و معطر و بازاریابی گیاهان دارویی ومعطر از مهمترین محورهای این همایش بود گفت: کشور ما به دلیل داشتن تنوع انواع گیاهان دارویی وکشت انبوه همچنین کمبود اطلاعات در این مورد لازم است اطلاعات بهره برداران دراین مورد افزایش یابد که با برگزاری همایشهای این چنینی, راه کارهایی را ارئه میدهدکه  از محورهای برگزاری همایش بود.

دکتر محمد حسین لباس چی، دانشیار مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور و دکتر محمد حسین کریم دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی تهران، عضو هیأت مؤسس انجمن علمی توسعه روستایی ایران و مشاور کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام از سخنرانان کلیدی این همایش بودند.
١٠:٣٣ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٧٧    /    تعداد نمایش : ١١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج