ارشیو اخبار
  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای آموزش عالی استان به ریاست وزیر، علوم تحقیقات و فناوری با حضور روسای دانشگاه های آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

وزارت علوم باید حامی اصلی دانشگاه های غیردولتی کشور باشد.

رسول پیرمحمدی، رئیس شورای هماهنگی دانشگاه های غیردولتی منطقه 3 کشور گفت: وزارت علوم باید حامی اصلی دانشگاه های غیردولتی کشور باشد.

رسول پیرمحمدی، رئیس شورای هماهنگی دانشگاه های غیردولتی منطقه 3 کشور با بیان اقدامات صورت گرفته اخیر دانشگاه های غیردولتی در جهت ایجاد رشته های نیازمحور جامعه گفت: وزارت علوم باید حامی اصلی دانشگاه های غیردولتی باشد و در آیین نامه های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به دانشگاه های غیردولتی تجدید نظر نموده و راه پیشرفت و پویا شدن بخش خصوصی را فراهم آورد.

وی افزود: در آذربایجان غربی 8 دانشگاه غیردولتی وجود دارد که نزدیک به 7 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند و بسیاری از رشته های نیاز محور در این دانشگاه ها مخصوصا در مرکز وجود دارد و در پی آن هستیم تا بتوانیم دانشگاه های غیردولتی را به دانشگاه نوین و نسل جدید تبدیل کنیم.

رئیس شورای هماهنگی دانشگاه های غیردولتی منطقه 3 کشور گفت: در دانشگاه های غیردولتی اساتید مجرب و خلاقی مشغول بکار هستند تا علم آموزان بصورت تئوری عملی و شرکت در دوره ها و تورهای علمی بتوانند با محیط کار واقعی آشنا شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه های غیردولتی در کشور و استان با توجه به تلاش های متعددشان در صحنه علمی، تحقیقاتی و دانش بنیان فعال می باشند  افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید به صورت ویژه به عملکرد بخش خصوصی توجه کند و تمام قد از آنان حمایت کند.  


١٢:٥٨ /شنبه ٩ ارديبهشت ١٤٠٢/شماره خبر:١٣٦٧/تعداد نمایش:341