اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند ارومیه با همکاری دانشگاه آفاق ارومیه و شتاب دهنده آرکاپ برگزار گردید…


همایش اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند ارومیه و آذربایجان غربی با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، اعضا شورای اسلامی شهر و شهردار ارومیه، دکتر پیرمحمدی ریاست دانشگاه آفاق و جمعی از مسئولان استانی و شهری در محل سالن آمفی تئاتر شهرداری ارومیه برگزار شد.

 

هدف از این رویداد جذب طرح‌ها و ایده‌های مختلف جهت دستیابی به راه‌حلی برای رفع مشکلات و چالش‌های حوزه‌های مختلف شهرداری ارومیه بود.

 

  • دکتر حسین مهدی­ زاده شهردار ارومیه:

 

لازم است که خدمات بهینه، ارزان و بهنگام به شهروندان ارایه داده شود و در این راستا، ورود استارت‌آپ ها و شتاب دهنده‌ها جهت تحقق این مهم بسیار با اهمیت است. وی افزود: ورود استارتاپ ها منجر به کارآفرینی و ایجاد اشتغال و کمک به مدیریت شهری جهت شفاف سازی و دستیابی به اهداف نهایی و آن ارایه خدمات بهنگام، برخط و جدید به شهروندان است.

 

شهردار ارومیه حرکت به سمت شهر هوشمند را یک نیاز دانست و گفت:  اگر هر مدیریت شهری به دور از این نیاز حرکت کند در یک مقطع از غافله عقب می ماند.

 

وی با بیان اینکه امروز باید نظریه ها و طرح های هوشمند سازی عملیاتی شود اعلام کرد که هر شرکت استارتاپی و شتاب دهنده که بتواند قسمتی از امورات روزمره مدیریت شهری را شفاف و یاریگر آن در دستیابی به اهداف باشد استقبال می کنیم.

 

  • احد یوسفی دبیر اول شورای اسلامی شهر ارومیه:

 

احد یوسفی در افتتاحیه اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند ارومیه و آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت فناوری اطلاعات و شهر هوشمند بیان کرد: با حرکت فناورانه قطعا شاهد نتایج خوبی در مدیریت شهری خواهیم بود که هزینه های کمتری را نیز شاهد می شویم. یوسفی اظهار کرد: باید از برنامه ها و اندیشه شتابدهنده ها و استارتاپ ها جهت استفاده از مزایای فیبرنوری و توسعه شهر هوشمند بهره برد تا شهر به سمت شهری سبز، فناورانه و آبی برسد تا همه از این فناوری و زندگی در این شهر به خود افتخار کنیم.

 

  • توماج وحیدافشار سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه:

 

رویدادهای استارت آپی شهر هوشمند در حوزه اقتصاد شهری تمرکز کنند. با سیستم هوشمندسازی رانت ها، تخلفات، سواستفاده ها و استفاده خواص عیان می شود و در مدیریت شهری شاهد شفاف سازی می شویم و چالش های موجود می تواند رفع شود.

 

  • صادق حسین دوستی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار ارومیه:

 

فناوری اطلاعات در حل تمامی مشکلات می تواند کمک کرده و راهکار بدهد. وی پیشنهاد کرد که دومین رویداد استارت اپی شهر هوشمند ارومیه با موضوع اقتصادی و نقش هوشمندسازی در اقتصاد شهری و کاهش هزینه ها برگزار شود.

 

سخنران ویژه این مراسم پروفسور علی اکبر جلالی فارغ ‌التحصیل دکترای مهندسی برق-کنترل دانشگاه ویرجینیای غربی ایالات متحده آمریکا بودند.

 

این رویداد با اهداف کارآفرینی، توسعه نوآوری و حمایت از ایده‌های برتر در جهت تجاری‌سازی این رویداد و با محوریت شهر هوشمند در شش حوزه “شهروند هوشمند”، “اقتصاد هوشمند”، “جابجایی هوشمند”، “زندگی هوشمند و مدیریت پسماند و محیط‌زیست هوشمند”، “شهرداری الکترونیک” و “حکم روایی هوشمند” با مشارکت و همکاری دانشگاه آفاق ارومیه وشتاب دهنده آرکاپ برگزار گردید.

 

 

روابط عمومی دانشگاه آفاق