مزایای تحصیل در دانشگاه آفاق

معرفی دانشگاه

دانشگاه غیردولتی آفاق ارومیه بر اساس اهداف ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تحقق اهداف شورای گسترش در سال 1387 در یکی از بهترین موقعیت مکانی شهر ارومیه با هفت نفر از اعضای هیأت علمی تمام وقت و از مدیران ارشد دانشگاه ارومیه با سوابق ارزنده مدیریتی، فرهنگی و ارزشی بعنوان هیأت موسس رسما شروع به فعالیت نمود.

فضای فیزیکی دانشگاه:

دانشگاه غیردولتی آفاق با تلاش، برنامه ریزی و پشتوانه فکری و علمی توانمند هیأت موسس و هیأت امنای این دانشگاه در راستای توسعه علمی و پژوهشی کشور هم اکنون در فضایی بالغ بر 20 هزارمترمربع با سه دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی و اقتصاد و علوم انسانی در پنج مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته در 55 رشته-مقطع فعالیت می نماید.

ویژگی برتر دانشگاه آفاق به سایر مؤسسات آموزش عالی:

یکی از برجستگی های این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های غیردولتی کشور، احراز رتبه یک از رتبه های پنجگانه کشوری در سطح وزارت علوم می باشد. این دانشگاه هم اکنون با افتخار در بین موسسات غیردولتی در فضای رقابتی با وجود کاهش جمعیت دانشجویی در بین دانشگاه های غیردولتی، شاهد افزایش دانشجو بوده و نزدیک به 3000 دانشجو و بیش از 200 عضو هیأت علمی توانمند، فرهنگی و ارزشی استان در بین 358 موسسه غیردولتی کشور به رشد و تعالی می اندیشد و بر اساس ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری و سوابق تحصیلی می نماید.

مزایای تحصیل در دانشگاه آفاق:

مدرک تحصیلی:

مدرک تحصیلی این دانشگاه دارای استاندارد وزارت علوم بوده و مدرک تحصیلی صادره توسط نماینده عالی وزارت علوم در استان و دانشگاه سراسری ارومیه تایید و امضا می گردد و کاملا مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و نیز قابلیت ترجمه جهت استفاده در خارج از کشور را دارا می باشد.

تخفیف در شهریه دانشگاه:

شهریه دانشگاه آفاق، شهریه حداقل مصوب وزارت علوم و شهریه ای معادل شبانه دانشگاه های دولتی می باشد و تقریبا نصف شهریه دانشگاه آزاد می باشدو دانشگاه آفاق، دانشجویان را با ارائه وام شهریه تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم، وام قرض الحسنه شهریه در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد برای هر ترم، تقسیط شهریه و تخفیف برای دانشجویان محترم شاهد و ایثارگر و عزیزان مورد حمایت سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در جهت پرداخت شهریه یاری می نماید. همچنین به دانشجویان ممتاز علمی و دارای رتبه ورزشی، فرهنگی و علمی تخفیف ویژه داده می شود.

برنامه های فرهنگی و مذهبی:

در این دانشگاه به طبع شخصیت های فرهنگی مذهبی هیأت موسس به مسائل فرهنگی ارزش و بهای بسیار بالایی داده می شود و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آفاق با هدف فراهم نمودن محیطی پویا، شاداب و بانشاط برای دانشجویان علاقمند به فعالیتهای فرهنگی، مذهبی، هنری و اجتماعی علاوه بر فعالیتهای علمی، زمینه مناسبی را با ایجاد لحظاتی شاد و به یاد ماندنی در کنار دوستان جهت آشنایی دانشجویان با کار گروهی، مسئولیت پذیری ایجاد میکند. و در این راستا برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی، مذهبی و علمی، جشن های ورودی و فارغ التحصیلی، دوره های کارآفرینی، فعالیت های قرآنی، ورزشی،جلسات تربیتی و بصیرت افزایی، مشاوره تحصیلی، برگزاری کلیه مراسمات مذهبی، سیاسی و اجتماعی در قالب تشکل های دانشجویی اعم از بسیج دانشجویی و کانون قرآن و عترت(ع)، ارائه خدمات مشاوره از جمله فعالیتهای فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه آفاق به حساب می آید.

کارآفرینی:

دانشگاه آفاق، دانشگاه کارآفرین با شعار توسعه و فعالیت با فعال نمودن کانون کارآفرینی و توانمندسازی دانشجویان در عرصه های کسب و کار مرتبط با رشته برگزاری دوره های مختلف با همکاری نهادهای مختلف و فعالیت انجمن های علمی دانشگاه تحت انجمن های علمی عمران، حسابداری،برق، معماری، گیاهان دارویی، کامپیوتر، گیاه پزشکی نقش مهمی در ارتقاء سطح مهارتی و فنی دانشجویان ایفا نموده است.

تجهیزات آموزشی:

این دانشگاه در راستای ارائه بهترین خدمات آموزشی،پژوهشی به دانشجویان اقدام به تجهیز تمامی کلاسهای آموزشی به سیستم هوشمند و ارائه اینترنت پرسرعت رایگان در تمامی دانشکده ها و عقد تفاهم نامه با بهترین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی، کارگاهی، آزمایشگاه، سالن های ورزشی نموده است. ضمن اینکه کتابخانه این دانشگاه دارای آخرین کتب تخصصی و عمومی بوده و اقدام به عقد تفاهم نامه با دانشگاه منتخب استان، دانشگاه ارومیه جهت استفاده دانشجویان از کتابخانه مرکزی این دانشگاه نموده است.