گزارش خبری خبرگزاری باریش نیوز با دکتر پیرمحمدی در خصوص اهمیت کارکرد دانشگاههای غیرانتفاعی در فرآیند توسعه کارآفرینی


نماینده دانشگاه‌های غیرانتفاعی-غیردولتی در شورای مدیریت آموزش عالی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با باریش:

🔹کار آفرینی و انجام کارهای عملی در دانشگاه‌ها امر بسیار مهمی بوده  و نیاز است تا مسئولین نیز توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که در کل دنیا چنین است و باید در دانشگاه‌ها در کنار امر دانش و پژوهش فعالیت های مهارتی و کارآفرینی نیز صورت بگیرد.

🔹دکتر رسول پیرمحمدی، نماینده دانشگاه‌های غیرانتفاعی-غیردولتی در شورای مدیریت آموزش عالی استان آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با سرویس اجتماعی باریش نیوز اظهار کرد: دانشگاه‌های غیرانتفاعی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1364 تاسیس شدند و می‌توان گفت از اوایل دهه 80 رشد چشمگیری پیدا کردند.

🔹وی گفت:‌ در حال حاضر در سطح استان آذربایجان‌غربی 12 دانشگاه غیرانتفاعی موجود و مشغول به فعالیت هستند.

🔹دکتر پیرمحمدی افزود: دانشگاه‌های غیرانتفاعی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کنند که این مجموعه مستقیم بر دانشگاه‌های غیرانتفاعی نظارت می‌کند.

🔹وی با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه‌های غیردولتی عنوان کرد: عمده دانشگاه‌های مطرح جهان غیر دولتی هستند و این نشان دهنده ظرفیت بالای دانشگاه‌های غیر دولتی است که نیازمند توجه بیش از پیش را می‌طلبد.

🔹دکتر پیرمحمدی ایجاد کارآفرینی در دانشگاه‌ها را بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: کار آفرینی و انجام کارهای عملی در دانشگاه‌ها امر بسیار مهمی بوده  و نیاز است تا مسئولین نیز توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که در کل دنیا چنین است و باید در دانشگاه‌ها در کنار امر دانش و پژوهش فعالیت های مهارتی و کارآفرینی نیز صورت بگیرد

📍مشروح این خبر در سایت باریش نیوز:

http://barishnews.ir/fa/post/16401