جلسه شورای آموزش عالی آذربایجان غربی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نیز استاندار آذربایجان غربی با روسای دانشگاه های استان برگزار شد.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: مطالبات دانشگاه‌ها در سال گذشته پرداخت شد/ از استاندار آذربایجان غربی به دلیل نگاه والا و ارزشمند به جامعه دانشگاهى استان قدردانی می کنیم وی افزود: سال گذشته تقریبا همه مطالبات دانشگاه‌ها پرداخت و با پیگیری‌هایی که در مجلس داشتیم مبالغی برای برخی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شد.

 

جلسه شورای آموزش عالی آذربایجان غربی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نیز استاندار آذربایجان غربی با روسای دانشگاه های استان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آفاق؛ محمدعلی زلفی گل، در جلسه شورای آموزش عالی استان بیان کرد: به طور مثال ۲۳ میلیارد تومان مازاد بر بودجه برای دانشگاه ارومیه در نظر گرفته شده است. وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری به حفظ رتبه علمی کشور حساسیت دارند و باید تلاش کنیم شتاب علمی خود را از دست ندهیم و باید توجه داشته باشیم که اگر دیر بجنبیم، جایگاه خود را از دست می‌دهیم. زلفی گل با قدردانی از استاندار آذربایجان غربی به دلیل نگاه والا و ارزشمند به جامعه دانشگاهى استان ادامه داد: این اعتماد به جامعه دانشگاهی جای سپاس دارد. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به توجه بر معیشت همکاران دانشگاهی تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط در مناسبت‌ها و مراسم مذهبی مختلف نسبت به معیشت یاوران علمی توجه شده و بسته‌های رفاهی برای آنان فراهم و مقداری سخاوتمندانه عمل شود. زلفی‌گل به شیوه نامه پژوهانه اشاره کرد و گفت: امسال به ۶ هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها پژوهانه پرداخت کردیم همچنین به اعضای هیات علمی پنج سال گذشته نیز پرداخت شده است. وی با تاکید بر آموزش اساتیدی که در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند، اظهار کرد: اساتیدی که در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند باید دوره تربیت معلمی و استادی را گذرانده و شیوه تعامل با دانشجو را یاد بگیرند و بدانند دانشجوی آقا و خانم از چه ویژگی‌هایی برخوردار هستند. زلفی گل یادآور شد: همان‌طور که پزشکی یک تخصص است معلمی هم تخصص است و در این راستا باید برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در اولویت قرار گیرد.